Auto Corsten

 

İhracat ve Nakliyede Yol Gösterme

Auto Corsten Export bürokratik işlemleri sizin için yerinde halleder. Yılların deneyimine dayanarak Auto Corsten Export, dünyanın her ülkesine otomobil ihracı konusunda gerekli gümrük belgelerinin hazırlanması ve tescil işlemlerini pürüzsüz bir şekilde sonuçlandırmada size yardımcı olacaktır.

 

[divider]

Gerekli İhracat Belgeleri

Hollanda’da satın aldığınız bir aracı kendi ülkenize götürmeniz için bazı belgeler gerekli olacaktır:

[divider]

BPM teruggaafregeling bij export

 

İhracat Deklarasyonu

 

 

[divider]

Kentekenİhraç Tescil Belgeleri ve Plakalar

İhracat için tescili yapılmış bir aracı kamuya ait karayollarında kullanacak ya da götüreceğiniz ülkeye kadar sürecekseniz, ihracat tescil belgesi ile plakaya ihtiyacınız olacak demektir, çünkü araç, ihracat için tescil edilirken Hollanda plakası çıkarılacaktır. Bundan sonra ihracat tescili 14 gün geçerli olur; yani gideceğiniz ülkeye varmak için 14 gününüz var demektir. Ama ihracat tescilinin yapılabilmesi için araca “APK” (yola uygunluk onayı) verilmiş olmalıdır. APK’nin geçerlilik süresi daha önce dolarsa, ihracat tescili de APK ile aynı günde geçersiz kalır. İhracat tescil plakası, beyaz zemin üstüne siyah harf ve rakamlardan oluşur. Bir rakam, ardından iki harf, sonra da harfler ve rakamlardan oluşan üç haneli bir bileşim gelir. Auto Corsten çok kısa bir süre içinde sizin adınıza tescili sonuçlandırabilir. Plakanın ihracı için de aynısı geçerlidir. Satın aldığınız araç, gerekirse tesislerimizde muayene edilip onaylanır.

Export certificaat

İhracat Sertifikası

VWE İhracat Sertifikası’nın avantajları
Araç hakkında ayrıntılı bilgi
RDW ihracat deklarasyonunun çevirisi
İhracat işlemlerinin doğru yapıldığına dair kanıt ve kalite onay damgası

 

[divider]

verklaring typegoedkeuring

Tip Onay Belgesi (otomobil)

Bir otomobili bir başka ülkeye ihraç edip orada taşıt tescili için başvuruda bulunursanız, sizden bir Tip Onay Belgesi istenecektir. VWE Tip Onay Belgesi üzerindeki bilgiler, CVO (Certificaat Van Overeenstemming) ya da COC (Uygunluk Sertifikası) bilgilerine benzer. Bu deklarasyonda, orijinal normalleştirme bilgilerinin eşdeğeri olan ve bir otomobilin tescili için gereken teknik bilgileri bulursunuz.

 

[divider]

verklaring type goedkeuring caravan

Tip Onay Belgesi (karavan)

Yakın zamanda VWE de karavanlar ve treylerler için bir Tip Onay Belgesi uygulaması başlatmıştır. Bu sayede karavanların bir başka ülkede tescil edilmesi kolaylaşmaktadır. Bu deklarasyonda, orijinal normalleştirme bilgilerinin eşdeğeri olan ve bir karavanın tescili için gereken teknik bilgileri bulursunuz.

 

[divider]

groene kaart

Yeşil Kart

İhraç edilen taşıtlara sorumluluk sigortası yaptırılmış olması gerektiğini lütfen unutmayın. İhraç edeceğiniz aracı Yeşil Kart ile geçici olarak sigortalayabilirsiniz. Bu belge uluslararası sigorta kanıtı olup 15 gün süreyle hukuki sorumluluk doğurabilecek durumları karşılar. Özel şahıs olarak VWE hizmet noktalarından birinde Yeşil Kart alabilirsiniz. Hollanda tescil belgesini, transit belgesini ve/veya ihracat tescil belgesini yanınızda götürmeniz gerekir – tabii sürücü kimliğini de!

[divider]

factuur verklaring

EUR. 1 Dolaşım Sertifikası

AB, sınırları dışındaki çeşitli ülkelerle ticaret anlaşmaları yapmıştır. Bu anlaşmalar sayesinde yabancı uyruklu alıcılar, daha düşük ithalat vergisi ya da bu vergiden tam muafiyet gibi avantajlı koşullarda ithalat yapabilmektedir. Böyle avantajlı ithalat koşulları, bu ülkelerdeki müşteriler için Avrupa’dan otomobil satın almayı cazip kılar.

 

 

[divider]

EAD document

EAD Gümrük Belgesi

Avrupa Birliği dışındaki ülkelere araç götürürken gümrükte ihracat belgesi göstermeniz ve bir EAD Gümrük Belgesi çıkarmanız gerekir.

 

 

[divider]

RDW

Diğer Bilgiler

 

– Eksiksiz ve en son tescil belgeniz Kısım I (IA), Kısım II (IB) ve Kopya Kısım III / ‘Overschrijvingsbewijs’ (II)
– İlgili tescil plakası veya plakaları<
– Geçerli bir kimlik belgesinin aslı<

 

 

 

Back to top